Často od politikov či z médii počúvame, akí sú občania pasívni, nezaujímajú sa o veci verejné a ignorujú lokálnu politiku, dôsledkom čoho sa riadenie štátu občanom vzďaľuje. No je to skutočne tak?

  1. septembra, čiže o pár dní, nás čaká mestské zastupiteľstvo. Mimo iného sa bude hlasovať o zúžení podnikania kontroverznej firmy EEI, ktorá v Košiciach robí jeden prešľap za druhým. Od 1.7. odkedy sa spoločnosť EEI pustila do spravovania parkovania v širšom centre mesta, pripomína jej činnosť skôr seriál PAT a MAT, než profesionálnu parkovaciu firmu, ktorá sa v médiách a na rokovaniach s mestom pýši svojou profesionalitou.

V tejto súvislosti som vyzval na sociálnej sieti poslancov mestského parlamentu, ktorí zastupujú obyvateľov nášho sídliska KVP, aby hlasovali v prospech občanov. Tiež som napísal, že ich hlasovanie budeme pozorne sledovať.

O pár minút mi napísala jedna zo štyroch poslancov z KVP (Iveta Kijevská) , ktorých sa status týkal správu, aby som sledoval všetky jej aktivity nie len hlasovanie o parkovaní. Z rozhovoru vyplynulo:

1) Nemal by som sa vyjadrovať k jednotlivým krokom a hlasovaniam, pokiaľ nesledujem celé portfólio jej činnosti

2) Priama citácia

"Nerobím politiku....." "Asi ma nepoznáte" "Politika je nieco ine" "Ta sa robí v NR Nie v komunále" 3) Na otázku, či bude hlasovať v prospech občanov mesta mi pani Kijevská naznačila, že nebude hlasovať za zúženie podnikania firmy EEI, pretože by tým podporila "tých, ktorí sa len chcú zviditeľniť"

Áno. Rovnaká rétorika akú používa súčasná koalícia pri aktuálnych kauzách ministra Kaliňáka. Nemôžeme ministra odvolať, lebo by sme tým dali Igorovi Matovičovi za pravdu. Na občana sa v tej nepolitike nejak zabudlo.

Od pani Kijevskej som nakoniec žiadal len priamu odpoveď, či zahlasuje za zrušenie rezidentských zón spravovaných firmou EEI, najprv mi povedala, že sa to pýtam už neskoro, a že to som sa mal opýtať ako prvé, potom mi už neodpísala. Ráno som už len zistil, že si ma na sociálnej sieti zablokovala.

Aj takto vyzerá gazdovanie poslankyne mestského parlamentu - kandidátku za poslankyňu do národnej rady za neúspešnú stranu ŠANCA.

Ak sa vám článok páčil, podporte ma jeho zdieľaním.