Na KVP bude nová pošta v podchode na Moskovskej a park pred Klimkovičovou ulicou. S týmito slovami chodí po sídlisku pár zmätených ľudí a zbiera podpisy pod petíciu, poprípade politické body do nastávajúcich volieb. Smutné a zároveň nebezpečné je, že jeden z týchto ľudí je starosta sídliska. Hodnotiť ich psychické zdravie nebudem, to nechám na odborníkov.

Čo ale vyhodnotiť viem, sú výsledky starostovania nášho štatutára za tri roky:

  • Počas tohto volebného obdobia opustilo úrad 20 zamestnancov.

  • Úrad má toto volebné obdobie už tretieho prednostu (Ing. Jana Timková).

  • Starosta odvolal svoju zástupkyňu Ing. Máriu Gamcovú, PhD.

  • Starostovi vyslovili nedôveru všetci trinásti poslanci.

  • V roku 2017 (k prvému septembru) bolo čerpanie kapitálového rozpočtu stále na úrovni 0,7 %, čo znamená, že peniaze vyčlenené na detské ihriská, parkoviská, alebo opravy chodníkov sú, no na ničom sa nepracuje. A to kvôli nečinnosti a obštrukciám starostu.

  • MČ KVP dostala pokutu za nedodržanie hygienických opatrení v detských pieskoviskách, ktoré sa majú premývať čistou vodou, no starosta si povedal, že stačí voda dažďová.

  • Sídlisko KVP má problémy s premnoženými potkanmi, ktorých pohyb vidíme stále častejšie - neraz aj počas dňa (plnenie rozpočtu na deratizáciu je 33 %).

Toto je len časť problémov, ktoré KVP má. Jeden z najväčších "prúserov" je zastavená výstavba Senior domu v Drocárovom parku. KVP kúpilo starú škôlku od mesta Košice v roku 2009 za takmer 130 000 €. Výberové konanie na výstavbu Senior domu zo starej škôlky vyhral "Ing. Rudolf Vancák RZ KARAT". Pôvodná zmluva hovorila o termíne dokončenia 2015. Kvôli údajne nečakaným problémom na stavbe MČ spísala s investorom dodatok zmluvy s termínom dokončenia prvej budovy 31. júla 2017. Zvyšok areálu mal byť pripravený ku kolaudácii k 30. novembru 2017. Na oplátku, zmluva by investorovi zaručovala jednoeurový ročný nájom v časti priestorov v areáli bývalej škôlky v Drocárovom parku na 20 rokov.

Od začiatku boli s týmto investorom problémy. Napr. tvrdil, že ho vykradli a ukradli mu aj stavebný denník (2015). Od vtedy si už investor stavebný denník neviedol. Na kontrole, ktorú vykonali poslanci v júni 2017, investor nevedel predložiť doklady. Stavba nebola riadne označená, jedna strana stavby v stredu 19. apríla 2017 spadla.
Vancák však pre denník Korzár povedal, že sa nič nestalo. „Žiadna stena nespadla. Stavebný materiál na zemi je odpad zo stavby,“ tvrdil vo štvrtok večer stavebník. V júli 2017 prišla informácia zo stavebného úradu, že stavebník realizuje nadstavbu BEZ STAVEBNÉHO POVOLENIA. Čiže ide o čiernu stavbu.

Kvôli nečinnosti a nulovej kontrole na stavbe zo strany úradu došlo k prieťahom, čím došlo k niekoľkonásobnému porušeniu zmluvy. Poslanci preto na zastupiteľstve schválili uznesenie o výpovedi zmluvy.

A čo na to starosta? Údajne odmieta zmluvu aj napriek týmto obrovským problémom vypovedať a chce sa s týmto investorom dohodnúť na následujúcom postupe a dostavaní Senior domu, pričom každý zainteresovaný vidí, že dokončenie Senior domu zo strany súčasného investora je nereálne. Problém sa ukáže čoskoro, keď začne stavba z dôvodu chladného a vlhkého počasia chátrať. Bude ju treba dať strážiť pred bezdomovcami a rozkradnutím a zhodnotiť skutočný stav cez odborný stavebný dozor. To všetko bude stáť nemalé prostriedky, o ktoré KVP s najväčšou pravdepodobnosťou príde.

Myslieť si po tomto všetkom, že starosta je schopný sprevádzkovať poštu v podchode, poprípade odkúpiť mestské pozemky a vystavať na zelenej lúke park je prinajmenšom naivné. Koniec koncov, to, že starosta za svoje volebné obdobie doposiaľ veľa neurobil, skonštatoval aj sám vo videu nižšie...

Ak sa vám článok páčil, podporte ma jeho zdieľaním.