Stránka MČ KVP nebola nikdy dokonalá. Archaický dizajn, minimálna pridaná hodnota pre občana, a hlavne vždy nejaké problémy so zverejňovaním faktúr a objednávok.

V nedávnej minulosti som už niekoľko krát spomínal aj na Finančnej komisii, že stránka má chyby a drvivá väčšina faktúr má podľa systému hodnotu "0 €" aj keď po otvorení faktúry sa dalo zistiť, že sú v nej normálne uvedené sumy. Po niekoľkomesačnej kritike sa úrad rozhodol prejsť na iný systém povinného zverejňovania informácií o faktúrach a objednávkach.

Využíva na to funkciu: "digitálne mesto"

Môžete vyskúšať TU:

A teraz k tomu podstatnému. Systém je to pekný, moderný, digitálny a prehľadný. Veľká škoda, že chýba časť podstatných informácií na to, aby sa dala vykonávať plnohodnotná kontrola nad správou verejných financií. V uvedených dokumentoch chýbajú rozpísané jednotlivé položky v objednávkach či faktúrach. Všade nájdete len všeobecný predmet objednávky alebo faktúry. Takto neviete, či suma za dodanie neprevyšuje cenu tovaru, je nedohľadateľné, aká je suma za tovar a aká za službu, chýbajú jednotlivé položky a množstvá.

Samozrejme, projekt "digitálne mesto" nie je hlúpy. V každej faktúre alebo objednávke počíta s priloženým naskenovaným dokumentom, kde budú všetky tieto informácie k nahliadnutiu. Bohužiaľ, úrad či už z lenivosti, pohodlnosti alebo vedome, túto funkciu ignoruje. Preto som bol podať v tejto súvislosti podnet na krajskú prokuratúru, uvidíme, ako to vidia oni, no ja môžem povedať, že ak by som chcel tunelovať úrad a veselo kradnúť, tak to urobím presne takto.

Zdroj titulnej foto: Sme.sk

Ak sa vám článok páčil, podporte ma jeho zdieľaním.