Na miestnom zastupiteľstve  16.8.2017 prešiel môj občiansky návrh, aby sa na úvodnej stránke www.mckvp.sk nachádzal newsletter na odber dôležitých informácií pre občanov KVP. Dáte tam mail, a vždy pár dní pred konaním komisie, zastupiteľstva či verejného stretnutia vám príde notifikácia mailom. Za návrh hlasovali všetci prítomní poslanci. 

Tento návrh som vypracoval, pretože v posledných rokoch sa zvýšil záujem občanov MČ KVP participovať a spolu podieľať sa na rozvoji MČ.  Odber noviniek - “newsletter” je perfektný informačný nástroj pre všetkých, ktorí sa chcú zúčastňovať či už zastupiteľstva, komisie, alebo iných verejných stretnutí medzi starostom, poslancami, členmi komisií a občanmi. Je to ideálny možnosť, ako sa môže MČ priblížiť občanom, ktorí by veľa krát aj radi prišli, no informácie o zastupiteľstve či komisiách nemajú, pretože nechodia na stránku MČ pravidelne. Takto budú informovaní prostredníctvom mailu na chystajúce zasadanie či stretnutie. To že mi návrh hladko prešiel ma teší, nakoľko v minulosti neregistrujem podobné občianske návrhy na KVP a google taktiež nič nenašiel. 

Určite to nie je môj posledný návrh, keďže priestor na vylepšenie je stále. Ukazuje sa, že práca občianskych aktivistov nie je zbytočná,  a že keď sa chce tak vie veci verejné ovplyvniť každý z nás. 

Titulná foto: www.kosicednes.sk

Ak sa vám článok páčil, podporte ma jeho zdieľaním.