Na našom sídlisku KVP momentálne rezonujú dve hlavné témy, a to nefunkčnosť úradu pod vedením starostu Halenára a zámer výstavby Paseo medzi Klimkovičovou a Moskovskou.

Celú problematiku zámeru, jej výhody a nevýhody som popísal v tomto článku: Prečo hlasujem ZA PASEO na Moskovskej

Po tom, čo investor zapracoval pripomienky občanov a posunul byty ďalej od Klikmovičovej, zmenšil halu a ešte zvýšil počet parkovacích miest pre terajších obyvateľov Klimkovičovej, nastal zvrat v celej situácii a prichádzajú na scénu vyššie záujmy. Tak, ako som už predtým písal, nie je otázka, či sa bude stavať, ale čo sa bude stavať.

Určite viete o rekonštrukcii mosta VSS. Mesto Košice robilo túto rekonštrukciu tak nadivoko, že zastavali aj pozemok patriaci firme TEMPUS IMMO, a.s.

Ide o túto parcelu (7605 m²)

Mesto teraz potrebuje čím skôr zameniť tieto pozemky s vlastníkom TEMPUS IMMO, a.s., a to hlavne pre legislatívne vyčistenie celej rekonštrukcie, keďže ide o peniaze z eurofondov a pri pozemkových nezrovnalostiach by mohlo dôjsť k nepreplateniu zo strany EÚ.

A čo čert nechcel, mesto na zámenu ponúklo firme TEMPUS IMMO, a.s. údajne práve pozemky na Moskovskej pod Klimkovičovou ulicou.

Varianta zámeny 1 (3890+3941 m2)

Varianta zámeny 2 (3890+2912 m2)

Nech už to bude ktorákoľvek varianta (zistíme čoskoro) TEMPUS IMMO, a.s. tam investovať, ani budovať nebude. Predajú to za obrovské peniaze prvému záujemcovi, či už to bude Supermarket, Hypermarket, obchod s náradím, či záhradnými potrebami... Ktokoľvek. O zámene pozemkov sa bude hlasovať na septembrovom Mestskom zastupiteľstve.

Keďže údajne to má TEMPUS IMMO, a.s. dopredu s mestom dohodnuté a vzťahy medzi nimi sú vraj viac než dobré, dá sa hovoriť o takmer hotovej veci.

To, že vzťahy sú priaznivé hovorí aj tento článok:
https://kosice.korzar.sme.sk/c/20632394/pozemky-napojili-nacierno-rasi-tam-cvici.html

Žiaden park, žiadna zeleň, žiadne nové parkoviská pre súčasných obyvateľov, žiadna škôlka, žiadna pošta, žiadne športovisko, žiaden bazén. Len nejaké nákupné centrum, čo prináša silnú betónovú zastavanosť parkovacími miestami pre nakupujúcich.

Ak sa vám článok páčil, podporte ma jeho zdieľaním.